logo

Stefan Krajewski

Prezes ZW PSL w Białymstoku

Członek Zarządu Województwa Podlaskiego

sk_mini

Urodził się w Zambrowie w 1981 roku. Wychowywał się w Krajewie Białym w rodzinie rolniczej, o tradycjach patriotycznych i społecznikowskich.

Jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. S. Konarskiego w Zambrowie. Ukończył Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim kierunek nauki polityczne specjalizacja studia europejskie oraz studia podyplomowe „Wspólna Polityka Rolna Unii Europejskiej” na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim.

W dotychczasowej pracy zawodowej był związany głównie z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Od 2004 r. z Zambrowskim Biurem  Powiatowym,  gdzie od 2008 r. do 2011 r. pełnił funkcję kierownika biura. W latach 2011 2015 r. zajmował stanowisko dyrektora Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR.  Nadzorując  pracę ponad 700 osób zatrudnionych w 21 biurach, w tym w 14 biurach powiatowych, zdobył dużą wiedzę i doświadczenie w administracji państwowej. Ukończył wiele kursów z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, administracji, a także funduszy unijnych.

W latach 2010-2014 pełnił funkcję radnego powiatu zambrowskiego, drugą kadencję zasiada w zarządzie wojewódzkim Polskiego Stronnictwa Ludowego. Jest przewodniczącym zarządu wojewódzkiego Związku Zawodowego Centrum Narodowego Młodych Rolników oraz członkiem prezydium zarządu krajowego tej organizacji. Reprezentuje Związek w grupie dialogu obywatelskiego przy Komisji Europejskiej w Brukseli.  Angażuje się w różnego rodzaju akcje charytatywne m.in. „Szlachetna Paczka” Za aktywność społeczną i polityczną został odznaczony medalem „Zasłużony dla rolnictwa”, medalem Komisji Edukacji Narodowej, „Medalem Świętego Izydora Oracza”, Złotą Odznaką Honorową za Zasługi dla Związku Sybiraków oraz „Złotą koniczynką”.

Żonaty, ma dwóch synów. W wolnych chwilach lubi podróżować i jeździć na rowerze.

W wyborach do Sejmiku Województwa Podlaskiego 16 listopada 2014 roku, głosami 6241 wyborców z okręgu nr 3, uzyskał mandat radnego.

9 listopada 2015 roku Stefan Krajewski został wybrany przez Radnych Sejmiku na Członka Zarządu Województwa Podlaskiego.