logo

Spotkanie z Sołtysami w Sokółce

Sołtysi z gminy Sokółka spotkali się wczoraj z posłem Mieczysławem Baszko, członkiem Zarządu Województwa Podlaskiego Stefanem Krajewskim i burmistrz Ewą Kulikowską.

Spotkania z sołtysami odbywają się cyklicznie. Podczas nich załatwiane są bieżące sprawy sołectw. Te dzisiejsze miało wyjątkowy charakter, bowiem uczestniczył w nim poseł na Sejm RP Mieczysław Baszko i członek Zarządu Województwa Podlaskiego Stefan Krajewski. Obaj panowie, wspólnie z burmistrz Sokółki, życzyli rolnikom urodzaju, łaskawej pogody i obfitych plonów.

Jednocześnie wręczono rolnikom sadzonki jabłoni, jak zapewniała burmistrz Sokółki, nie są one dostępne na rynku.

Poza tym, na spotkaniu obecni byli pracownicy Powiatowego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, którzy zachęcali gospodarzy do wzięcia udziału w szkoleniu ze stosowania środków ochrony roślin. Przypomnijmy, że na przełomie roku doszło do zmiany kierownika tej instytucji. Agnieszkę Szczygielską zastąpiła Marta Cilulko. Aktualnie natomiast obowiązki kierownika sokólskiego ODR pełni Katarzyna Hojnik-Horczak. Instytucja ta zmieniła również siedzibę. Teraz mieści się w budynku Starostwa Powiatowego w Sokółce (na III piętrze).

Podczas dzisiejszego spotkania Paweł Antoni Mędrek, Powiatowy Lekarz Weterynarii, poinformował, że sytuacja dotycząca ASF na terenie powiatu unormowała się. – Sytuacja jest stosunkowo dobra. Spada populacja dzików, głównie jeżeli chodzi o te chore – mówił Paweł Antoni Mędrek.

Mówiono też o tegorocznych dożynkach gminnych. Prawdopodobnie odbędą się one w Sokolanach (msza) i w Gliniszczu Wielkim. Ostatecznej decyzji jeszcze jednak nie podjęto.

Źródło: isokolka.eu