logo

Podlaskie PSL włącza się w ogólnopolską akcję sadzenia drzew

Podlaskie PSL włącza się w ogólnopolską akcję sadzenia drzew. Akcja jest odpowiedzią na masowo wycinkę drzew w całej Polsce jaką prowadzą deweloperzy po skandalicznej ustawie ministra Jana Szyszko. Od stycznia, przez nowe przepisy ministra środowiska zostało wyciętych tysiące z nich.

Zszokowani mieszkańcy często nie są w stanie poznać swoich wykarczowanych okolic. Jak się okazuje ludowcy znaleźli skuteczne remedium na szkodliwe „prawa Szyszki”. To akcja pod nazwą Drzewo dla Polski. Dzięki niej kolejne tereny odżywają i na nowo stają się zielone. W związku z tym w dniu 18.03.2017 w Łomży rozdanych zostało ponad sto sadzonek, które znajdą swoje miejsce w ogrodach, ogródkach, na tarasach czy balkonach. Mieszkańcy Łomży z dużym zainteresowaniem i radością podeszli do naszej inicjatywy.

Dziękuję Tomasz Chojnowski, Robert Chaberek, Radosław Choiński, Sebastian Piotr Szczeciński, Adam Duda, Jarosław Sulkowski za pomoc. Składam również podziękowania dla Telewizji Narew Artur Filipkowski, Polskiego Radia Białystok, portalu 4lomza, Mylomza, Tvitv, tygodnika Kontakty, za zainteresowanie i przekaz medialny – Stefan Krajewski – Prezes Podlaskiego PSL.

Źródło: https://www.facebook.com/stefan.krajewski.5