logo

Mieczysław Bagiński będzie reprezentował region suwalsko-łomżyński godnie i odpowiedzialnie

Suwalsko-łomżyńskie zasługuje na kandydata stąd. Na człowieka, który doskonale zna wszystkie problemy regionu i wie o co się upomnieć w Warszawie. Mieczysław Bagiński to najlepsza propozycja, jaką mogą wybrać mieszkańcy tego pięknego i wspaniałego regionu Polski. Niezależnie od barw partyjnych. Dowodem na to jest poparcie, udzielone naszemu kandydatowi przez wszystkie partie polityczne i środowiska lokalne – mówił na spotkaniu w Suwałkach Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego.

– Próbuje się wmówić mieszkańcom Łomży, Suwałk czy Augustowa, że trwa wielka wojna polsko-polska. Tak nie jest. Ta wojna została wykreowana przez PiS, które w ten sposób uzasadnia wystawienie kandydatki, która przegrała w Warszawie i nigdy nie była związana z tym regionem – mówił na konferencji prasowej w Suwałkach Kosiniak-Kamysz.

Prezes PSL zwrócił uwagę, że na mieszkańców regionu spadł w ostatnich tygodniach grad obietnic bez pokrycia, obietnic składanych bez zastanowienia się nad ich konsekwencjami. Instalacja baz NATO wywołałaby natychmiast ogromny wzrost napięcia w regionie, a odpowiedzią Rosji mogłaby być stworzenie baz wojskowych tuż przy granicy z Polską. – Takie deklaracje są nieodpowiedzialne i nie da się ich uzasadnić nawet okresem kampanii wyborczej. Stawka jest zbyt duża. Chodzi o bezpieczeństwo mieszkańców i całego regionu – tłumaczył Kosiniak-Kamysz.

Przypomniał, że w parlamencie PiS nie poparło dobrych dla regionu zmian zgłaszanych przez posłów opozycji. Odrzuciło m.in. wszystkie pomysły, by przyśpieszyć budowę drogi Via Baltica. Jednocześnie PiS wprowadza nowe podatki i dodatkowe obciążenia dla firm. Najmocniej uderzy to nie w wielkie zachodnie koncerny, ale w małe rodzinne firmy.

– Mieczysław Bagiński to najlepszy kandydat, który ma ogromne szanse zostać senatorem. Głosowanie na niego to poparcie wizji państwa solidarnego, które troszczy się o ubogich i seniorów, które pomaga, gdy potrzeba, ale także takie, które daje wszystkim szanse. Jedynie nasz kandydat jest w stanie przeciwstawić się centralnemu sterowaniu wszystkim z Warszawy – przekonywał prezes PSL.

Mieczysław Bagiński to człowiek niezwykle skromny i uczciwy. Rzadko spotyka się takie zaangażowanie u ludzi. Od 50 lat aktywnie pracuje dla ziemi suwalsko-łomżyńskie. Zna ją od podszewki. Zawsze mocno zaangażowany w życie Kościoła. Jego zasługi dla regionu widać na każdym kroku. Dlatego popierany jest przez wszystkie środowiska lokalne. Ma wizję rozwoju regionu, konkretne pomysły oparte na innowacjach. Chce wspierać, razem z samorządem, rozwój nowoczesnej edukacji. To z jego inicjatywy w szkołach ma powstać program nauczania biznesu opartego na największych atutach tego regionu.

– Mieczysław Bagiński mówi językiem prostym i zrozumiałym, od serca. Przemawia do serc, do uczuć. Stoją za nim murem wszyscy, lekarze, nauczyciele, kadra naukowa, strażacy, samorządowcy. Także jego przeciwnicy polityczni przyznają, że to człowiek rozważny, odpowiedzialny, człowiek kompromisu. I kochający tą ziemię – podsumował prezes PSL.

Źródło: www.psl.pl

Materiał pochodzi i jest finansowany przez Komitet Wyborczy PSL