logo

Mieczysław Bagiński i Jarosław Kalinowski w Suwałkach

Zatrzymanie młodych ludzi w regionie – to jeden z głównych postulatów Mieczysława Bagińskiego. Kandydat PSL, startujący z poparciem PO w zbliżających się wyborach uzupełniających do Senatu spotkał się z mieszkańcami Suwałk.

To ostatnia prosta przed zbliżającymi się wyborami uzupełniającymi do Senatu. 6 marca do urn pójdą mieszkańcy ośmiu powiatów, w tym suwalskiego. Mieczysław Bagiński, reprezentujący Polskie Stronnictwo Ludowe startuje z poparciem Platformy Obywatelskiej. Ubiegający się po raz kolejny o miejsce w Senacie Bagiński spotkał się z mieszkańcami Suwałk, jak mówił przyszłość regionu widzi w młodych ludziach.

– Trzeba zrobić wszystko, żeby zatrzymać wyludnianie regionu, jeśli stąd będą nadal odpływać ludzie młodzi, wykształceni, to tak jakby ktoś wyprowadzał stąd talenty. W ludziach młodych, którzy tu nie znajdują miejsca pracy i życia zainstalowano pewną troskę, od rodzicielskiej troski począwszy – wychowanie, edukacje, studia – zainstalowano wielki kapitał i trzeba robić wszystko, żeby tych ludzi tu potem instalować- mówił Mieczysław Bagiński. – A najlepiej, gdyby oni z wyboru, nie z przymusu tu zostawali – dodał.

Czym chce skusić młodych ludzi Bagiński? Jego zdaniem należy zmienić otoczenie prawne i społeczne. – Przyjaźniejsze prawo dla rozpoczynających pierwszą działalność, choćby już na studiach, instalowałoby tych ludzi na stałe tutaj. Niższe podatki, zapowiedź tego jest – tłumaczył kandydat. Jak dodał młodych, ale nie tylko najbardziej zniechęcają obietnice.

Mieczysław Bagiński jest radnym Sejmiku Województwa Podlaskiego wszystkich kadencji, pracował w komisji Związku Województwa w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Z zawodu jest nauczycielem. Kandydatowi na spotkaniu w Suwałkach towarzyszył Jarosław Kalinowski Poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Mieczysław Kazimierz Baszko Poseł RP.

Źródło: www.suwalki.info