logo

Spotkanie w szczuczyńskim Centrum Kultury

12 lutego 2016 roku w szczuczyńskim Centrum Kultury na zaproszenie burmistrza Szczuczyna odbyło się kilkugodzinne spotkanie mieszkańców gminy z przedstawicielami władz w osobach europosła Jarosława Kalinowskiego, posła Mieczysława Kazimierza Baszko, marszałka Jerzego Leszczyńskiego oraz Mieczysława Bagińskiego wiceprzewodniczącego Sejmiku woj. Podlaskiego. W związku z toczącą się kampanią wyborczą w wyborach uzupełniających do Senatu RP kandydat na senatora Mieczysław Bagiński miał kolejną okazję zaprezentować się przed lokalną społecznością.

Prelegenci przekonywali, że nadchodzące wybory senackie są szansą na dobrą zmianę, a Mieczysław Bagiński jest kandydatem odpowiednim na to stanowisko. Wyrazili swoje obawy odnośnie prowadzonej polityki zagranicznej rządu zwłaszcza dotyczącej Unii Europejskiej. Dyskutowano o podlaskim rolnictwie, dotacjach i budżecie kraju z Unii Europejskiej. Poruszono również problem imigracyjny.

Burmistrz Szczuczyna natomiast zachęcił gości, aby po spotkaniu zwiedzili również kompleks klasztorny znajdujący się przy Kościele tym bardziej, że rozpoczętą już jego renowacje, a w planach są następne prace – urząd marszałkowski może dofinansować tego typu przedsięwzięcie w 80 %.

Źródło: http://e-szczuczyn.pl