logo

Kandydat PSL na Prezydenta RP z wizytą w Podlaskiem

Adam Jarubas, kandydat PSL na prezydenta Polski i marszałek województwa świętokrzyskiego gościł w niedzielę, 29 marca br., w województwie podlaskim. Wspólnie z Mieczysławem Baszko, Marszałkiem Województwa Podlaskiego ochrzcił dwie żubrzyce w Kiermusach imionami Galicja i Gadczyna, wziął udział w procesji palm wielkanocnych w Tykocinie, spotkał się też ze spółdzielcami i działaczami samorządowymi z powiatów grajewskiego, monieckiego i augustowskiego.

Adam Jarubas z dziennikarzami spotkał się na zamku w Tykocinie. Przedstawił tam m.in. swoją wizję rozwoju województwa podlaskiego.

– Jedną z osi rozwoju jest infrastruktura i przedsiębiorczość, bez dobrych połaczeń nie można mówic o rozwoju – przekonywał. – Od samych mieszkańców wiem, jak ważna tutaj jest m.in. realizacja inwestycji drogi S19 w woj. Podlaskiem prowadząca do przejścia granicznego z Białorusią w Kuźnicy. Truizmem jest powtarzać, jak ważne dla rozwoju przedsiębiorczości są połączenia komunikacyjne

Nasz region jest jednak zdaniem kandydata na Prezydenta RP wzorem jeśli chodzi o wykorzystanie funduszy unijnych w przedsiębiorczości, zwłaszcza przemyśle mleczarskim i przetwórstwie.  Adam Jarubas, który od 2006 roku pełni funkcję marszałka województwa świętokrzyskiego podkreślił też wagę programu Rozwój Polski Wschodniej, zwłaszcza jeśli chodzi o rozwój infrastruktury.

Wspólnie z Mieczysławem Baszko jeszcze raz zwrócili uwagę na to, jak ważne jest uruchomienie małego ruchu przygranicznego z Białorusią. Zdaniem kandydata na Prezydenta Polski byłaby to szansa na rozwój nie tylko dla mieszkańców przygranicznych miejscowości, ale też i zysk dla całego kraju.

Wybory na Prezydenta RP odbędą się 10 maja 2015 roku (I tura).

Źródło: www.wrotapodlasia.pl